16. November 2020

I denne artikel finder du et overblik over slutspillet i bredderækkens Efterårsliga. Her kan du se strukturen for alle spil i alle ligaer.

DGI CS:GO NIVEAU A

A Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:
Semifinaler : Alle gruppevindere og bedste 2’er.

Uge 49 – Lørdag d. 5. december kl 10:00:
Finale og bronzekamp.

B Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00: 

Semifinaler: Resterende 2’ere og to bedste 3’ere

Uge 49 – Lørdag d. 5. december kl 10:00: 

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:

Semifinaler : Resterende 3’ere og alle 4’er.

Uge 49 – Lørdag d. 5. december kl 10:00:

Finale og bronzekamp

D Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:

Semifinale: To dårligst placerede 5’ere.

Uge 49 – Lørdag d. 5. december kl 10:00:

Finale: Vinder af semifinale og bedste 5´er

E Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:

Finale: Nr. 6 i gruppe A og Gruppe C.

DGI CS:GO NIVEAU B1

A Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Lørdag d. 5. december kl 10:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00: Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

DGI CS:GO NIVEAU B2

A Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Lørdag d. 5. december kl 10:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Lørdag d. 5. december kl 10:00:

Finale og bronzekamp

DGI CS:GO NIVEAU C1

A Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Lørdag d. 5. december kl 10:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

DGI CS:GO NIVEAU C2

A slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 10:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Lørdag d. 5. december kl 10:00:

Finale og bronzekamp

DGI FORTNITE NIVEAU B

A Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 10:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 10:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 10:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 10:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 10:00:

Finale: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 5 /Gr. B.

DGI FORTNITE NIVEAU C

A Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 10:00:

Semifinale 1: Nr. 2 møder nr. 5

Semifinale 2: Nr. 3 møder nr. 4

Mini Finale: Vinderne af semifinale 1 og 2

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 10:00:

Stor Finale: Nr. 1 møder vinderen af Mini finale

DGI FORTNITE BEGYNDER NIVEAU

A Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 10:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Søndag d. 6. november kl 10:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 10:00:

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

DGI FIFA NIVEAU 1. DIVISION

A Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 17:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 Lørdag d. 5. december kl 17:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Lørdag d. 28. november kl 17:00:

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

EFTERSKOLE CS:GO NIVEAU A

A Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30: 

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Finale nr 5. møder nr. 6 i Gr. B

EFTERSKOLE CS:GO NIVEAU B1

A Slutspil uge 48:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30: 

Semifinaler : Alle gruppevindere og bedste 2’er.

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30:    

Finale og bronzekamp.

B Slutspil :

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Semifinaler: Resterende 2’ere og to bedste 3’ere

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Semifinaler : Resterende 3’ere og alle 4’er.

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30:

Finale og bronzekamp

D Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Semifinale: To dårligst placerede 5’ere.

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30:

Finale: Vinder af semifinale og bedste 5´er

E Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Finale: Nr. 6 i gruppe A og Gruppe B.

EFTERSKOLE CS:GO NIVEAU B2

A Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30: 

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

EFTERSKOLE CS:GO NIVEAU C

A Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

EFTERSKOLE LOL ALLE NIVEAUER

A Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30:

Finale og Bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:30:

Semifinale: Nr. 6 møder nr. 7

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:30: 

Finale: Vinder af Semifinale og nr. 5 i Gr. A.

ESPORT LIGA CS:GO NIVEAU A

A Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:00: 

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:00:

Semifinale 1: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 6 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 6 / Gr. A møder nr. 5 / Gr. B

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp

ESPORT LIGA CS:GO NIVEAU B1

A Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:00: 

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

ESPORT LIGA CS:GO NIVEAU B2

A Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:00:

Semifinale: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 19:00: 

Vinder af semifinale møder nr. 1 i Gr. A.

B Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 19:00:

Finale: Nr. 4 møder nr. 5

KOLLEGA LIGA CS:GO NIVEAU A

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 6 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 6 / Gr. A møder nr. 5 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp

KOLLEGA LIGA CS:GO NIVEAU B1

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 6 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 6 / Gr. A møder nr. 5 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp

KOLLEGA LIGA CS:GO NIVEAU B2

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 6 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 6 / Gr. A møder nr. 5 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

KOLLEGA LIGA CS:GO NIVEAU B3

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 6 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 6 / Gr. A møder nr. 5 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

KOLLEGA LIGA CS:GO NIVEAU B4

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 6 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 6 / Gr. A møder nr. 5 / Gr. B

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

KOLLEGA LIGA CS:GO NIVEAU C1

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00: 

Semifinaler : Alle gruppevindere og bedste 2’er.

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00: 

Finale og bronzekamp.

B Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00: 

Semifinaler: Resterende 2’ere og to bedste 3’ere

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00: 

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinaler : Resterende 3’ere og alle 4’er.

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

D Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale: Alle 5’ere og bedste 6´er

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og Bronzekamp

E Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00: 

Finale: Resterende to 6´ere.

KOLLEGA LIGA CS:GO NIVEAU C2

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 20:00:

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

OLD BOYS LIGA CS:GO NIVEAU A1

A Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Vinder af semifinale møder nr. 1 / Gr. A.

B Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00: 

Finale: Nr. 4 møder nr. 5

OLD BOYS LIGA CS:GO NIVEAU A2

A Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 6 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00: 

Vinder af semifinale møder nr. 5 / Gr. B

OLD BOYS LIGA CS:GO NIVEAU B1

A Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 6 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 6 / Gr. A møder nr. 5 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

OLD BOYS LIGA CS:GO NIVEAU B2

A Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

OLD BOYS LIGA CS:GO NIVEAU B3

A Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 / Gr. A møder nr. 2 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 2 / Gr. A møder nr. 1 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

B Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 3 / Gr. A møder nr. 4 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 4 / Gr. A møder nr. 3 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

C Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 5 / Gr. A møder nr. 6 / Gr. B

Semifinale 2: Nr. 6 / Gr. A møder nr. 5 / Gr. B

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp

OLD BOYS LIGA CS:GO NIVEAU C

A Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Søndag d. 6. december kl 20:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Søndag d. 29. november kl 20:00:

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

STUDIE LIGA CS:GO 

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 19:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp

STUDIE LIGA LOL

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 19:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 19:00:

Finale og bronzekamp

UNG LIGA CS:GO B

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 16:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 16:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 16:00:

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.

UNG LIGA CS:GO C

A Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 16:00:

Semifinale: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Onsdag d. 2. december kl 16:00: 

Vinder af semifinale møder nr. 1 / Gr. A.

B Slutspil:

Uge 48 – Onsdag d. 25. november kl 16:00:

Finale: Nr. 4 møder nr. 5

UNG LIGA FORTNITE

A Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 16:00:

Semifinale 1: Nr. 1 møder nr. 4

Semifinale 2: Nr. 2 møder nr. 3

Uge 49 – Torsdag d. 3. december kl 16:00:

Finale og bronzekamp


B Slutspil:

Uge 48 – Torsdag d. 26. november kl 16:00:

Finale mellem nr. 5 og 6 i gruppe A.