Et kig på de øvrige slutspilskampe i Old Boys-Ligaen

3. December 2021

I denne artikel kan du få overblik over B og C-slutspillet i Old Boys-ligaens pokalramt, samt hele slutspillet for bredderækken. Kampene afvikles som udgangspunkt søndag aften. Hvis du vil have overblik over pokalslutspillet, så kig her.

Bredderækken

Niveau A-I

A-slutspil

A-semifinale 1: HasBeens møder Napsters
A-semifinale 2: LbN.Origin møder ATW – All The Way

B-slutspil

B-finale: Charging Rhinos møder Ligeglad

Niveau A-II

A-slutspil

A-semifinale 1: 4Ducks2Tats møder PN-Squad
A-semifinale 2: B-OldZ Meat Easter Pearls møder Hare Club for Men

B-slutspil

B-semifinale 1: CN4L møder OSG Elite
B_semifinale 2: TapOne Oldboys møder CPH Esport | Stenbro Strikers

C-slutspil

C-semifinale 1: 9KILO møder 4Cheers.Main
C-semifinale 2: Team Træls møder Ubrugt Pap Tilbageleveres Ikke

Niveau A-III

A-slutspil

A-semifinale 1: Tyrions little army møder Never 2 Old
A-semifinale 2: SMIFF E-SPORT OLDBOYS møder Esport Harte sb00n

B-slutspil:

B-semifinale 1: thystars møder GammelKnas
B-semifinale 2: 0bT møder Fede Finn

C-slutspil

C-semifinale 1: Kattestroferne møder AE Gaming
C-semifinale 2: PersilleZeus møder Charging Rhinos SS

Niveau A-IV

A-slutspil

A-semifinale 1: LHF FuldTilt møder Ørslev eSport Ol’pha
A-semifinale 2: Albertslund Old Boys møder Team Baker

B-slutspil

B-semifinale 1: Krykker & Kanoner møder Cocks with Glocks
B-semifinale 2: pl0k møder Pc sp1llerne

C-slutspil

C-semifinale 1: MonkeyBusiness møder B-OldZ B
C-semifinale 2: [NOB] møder DS:Seniors

Niveau B-I

A-slutspil

A-semifinale 1: Smurfs From Silver møder Bredballe IF Oldboys #2
A-semifinale 2: Prinsesserne møder Amager Staff

B-slutspil

B-semifinale 1: Cloud69 møder CS-Tumperne
B-semifinale 2: Tournamates møder CS-Tåberne

C-slutspil

C-semifinale 1: Egedal – Grey Dragonz møder [S.M.I.A.]
C-semifinale 2: AIF eSport – Old Boys møder QuaTax

Niveau B-II

A-slutspil

A-semifinale 1: LbN.Zoo møder Team No Timing
A-semifinale 2: ØB Old boys møder Fab5

B-slutspil

B-semifinale 1: Step Bros møder F.A.R
B-semifinale 2: Team Damage møder Sole eSport Old.Boys

C-slutspil

C-finale: Platoon møder Nine

Niveau B-III

A-slutspil

A-semifinale 1: Bredballe IF Gunslingers møder Danish Derankers United
A-semifinale 2: Old’n’Grumpy møder Bredballe IF OLD B4ND1TZ

B-slutspil

B-semifinale 1: F4m!lyGuy$ møder De Dumme Danskere
B-semifinale 2: Esport Harte Oldboys møder Gallus Vets

C-slutspil

C-semifinale 1: Gamle Gamere møder Bøllebobberne BOB3
C-semifinale 2: Disney’s Bad Boys For Life møder FC Wiggums

Niveau C-I

A-slutspil

A-semifinale 1: OLD Wings møder OOcTs – The Fumble Boys
A-semifinale 2: Team Flash United møder 2smøgZ

B-slutspil

B-finale: NeS.OldProz II møder WAFH